در بازدید استاندار کرمانشاه مطرح شد :

پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس زمینه اشتغال ده هزار نفر را فراهم می کند .

خبرگزاری کردپرس_ کرمانشاه: یکی از طرحهای مورد توجه استان که طی چند سال اخیر چشم امید جوانان این دیار به راه اندازی آن بوده است پتروشیمی چهارم کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار کردپرس استاندار کرمانشاه و مدیران استان در بازدیدی از محل اجرای این طرح در منطقه ویژه اقتصادی  اسلام آباد  غرب داشتند .

دکتر رازانی پس از شنیدن وضعیت پیشرفت و اقدامات انجام شده توسط مدیران شرکت خواستار برگزاری جلسه ای با حضور مدیران مرتبط در استانداری شد تا موانع و مشکلات پیش روی این سرمایه گذاری مرتفع گردد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس در گفتگو با خبرنگارکردپرس اظهار داشت: امیدواریم  با حضور استاندار جدید کرمانشاه دکتر رازانی، نگاه ویژه ای به این طرح بشود تا این شرکت پتروشیمی بتواند هرچه سریعتر به بهره برداری برسد

.

مهندس محمود جلوند افزود: طرح پتروشیمی چهارم استان کرمانشاه از ماه‌های اول استقرار دولت یازدهم مطرح شد . این طرح که ابتدا یک واحد کوچک اتیلن گلایکول بود امروز به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های پتروشیمی کشور مطرح است.

مدیرعامل شرکت ماهان شیمی زاگرس اظهار داشت: پس از انتشار فراخوان انتخاب سرمایه گذاری GTO/GTDو شرکت گروه های سرمایه گذاری قدرتمند ایران، گروه ماهان شیمی زاگرس متشکل از 13 گروه اقتصادی و سرمایه‌گذاری توسط هیئت ارزیابی وزارت نفت به لحاظ معیارهای لازم مالی، فنی، حقوقی و مدیریتی اصلح شناخته شد و مجوز احداث و تأمین خوراک شرکت پتروشیمی اسلام آباد غرب تحت عنوان " ماهان شیمی زاگرس" در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب صادر شد .

وی گفت: این پتروشیمی با طرح تولید پلی‌الفین از گاز طبیعی در مساحت خالص صنعتی 70 هکتار و جانبی 50 هکتار از مجموع سه پتروشیمی به بهره‌برداری رسیده استان بزرگتر خواهد بود.

مهندس جلوند با بیان اینکه پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس با پیش بینی سرمایه بری ارزی900 میلیون یورو و ریالی دو هزار و 800 میلیارد تومان در مجموع نیازمند حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار است بیان داشت: این مجموعه می‌تواند زمینه اشتغال 10 هزار نفر در زمان ساخت و نصب و 2 هزار و 500 نفر در زمان بهره برداری را ایجاد کند.

این طرح بزرگ بخش خصوصی اجرایی نخواهد شد مگر با حمایت دولت ، مدیران ارشد استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و می تواند نمادی به یاد ماندنی از شعار مقام معظم رهبری در سال " دولت و ملت ،همدلی و همزبانی " باشد .

وی عنوان داشت : انتظار می رود دکتر رازانی استاندار کرمانشاه و نماینده عالی دولت که خود ایشان خوشبختانه دارای فعالیت اقتصادی بوده با همکاری و همراهی نمایندگان استان موانع پیش روی سرمایه گذاری در این طرح را برداشته و زمینه‌های دریافت تسهیلات ارزی و ریالی از صندوق توسعه ملی و دیگر منابع بانکی را برای این طرح فراهم آورند .

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس با اشاره به اینکه لیسانس طرح از برند های معتبر اروپایی خریداری شده است گفت:  بهره برداری از این مجموعه علاوه بر ارز آوری برای کشور رونق اقتصادی را در منطقه را به دنبال دارد.

مزیت دیگر این طرح امکان ایجاد صنایع پایین دستی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب است .  مدیر عامل شرکت پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس اخیر از 500 طرح آماده واگذاری به سرمایه گذاران خبر داده است . این موضوع خود نشانگر داشتن طرح و استراتژی از طرف مدیران طرح بوده که با دیدی کلان و آینده نگری برای رونق اقتصادی منطقه تلاش می نمایند.

مهندس جلوند تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح کرمانشاه به یکی از بزرگترین قطبهای پتروشیمی کشور پس از عسلویه بدل می شود که با توجه به مزیتهای صادراتی و مرز مشترک با عراق می تواند زمینه فعالیت صنایع پایین دستی صنعت پتروشیمی را نیز فراهم آورد

آدرس مجتمع

آدرس :
کرمانشاه , اسلام آباد کیلومتر 7 جاده اهواز
تلفن :
08338214761
فکس :
08338214766
وب سایت :
www.mzpc.ir
ایمیل :
info@mzpc.ir

اوقات شرعی

اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل

کلیه حقوق این سامانه متعلق به شرکت پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس می باشد .طراحی و اجرا : گروه وب سازه